معرفی کمیته های اجرایی

رویکرد اجرایی انجمن

در این بخش با رویکرد اجرایی انجمن، کمیته ها و نحوه فعالیت های اجرایی کمیته ها  به طور مختصر آشنا می شویم.

کمیته تحقیق

کمیته تحقیق بعد از مصاحبه مقدماتی و دریافت برگ تحقیق به آدرس مورد نظر مراجعه و مصاحبه ای در زمینه میزان در آمد، موجر یا مستاجر بودن، تعداد فرزندان، سن آن ها ، میزان تحصیلات ، سلامت افراد خانواده، شغل مادر و …. نموده و پس از مشورت و تصمیم گیری نهایی اعضا چنانچه واجد شرایط باشند مدارک لازم برای تشکیل پرونده از آن ها اخذ و از آن تاریخ به عضویت انجمن در می آیند و طبق مقررات هر ماهه کمک هزینه و سایر کمک ها را دریافت می نمایند .
بدیهی است این کمیته تحقیق و بررسی مجدد در فواصل زمانی معین از خانواده های تحت پوشش بعمل آورده و چنانچه خانواده ای به مرحله استطاعت مالی رسیده باشد از پوشش خارج نموده و افراد مستمند دیگری را جایگزین می نماید.
اعضای کمیته تحقیق عبارتند از:
خانم ها :گلکار، مسعودی، کوهی، جدید فر

کمیته فرهنگی و مشاوره

کمیته فرهنگی جهت بررسی وضعیّت تحصیلی دانش آموزان تشکیل گردیده است و از دبستان تا پایان کارشناسی مراحل تحصیلی آنان را پیگیری می نماید.
برنامه های کمیته فرهنگی عبارتند از :
• بررسی کارنامه ، پیشرفت و یا افت تحصیلی دانش آموزان
• هماهنگی با مراکز فرهنگی
• بالا بردن کیفیت تحصیلی دانش آموزان
• ارتباط با مراکز آموزش های تکمیلی و تقویتی
• دادن مشاوره جهت انتخاب رشته تحصیلی یا دانش آموزان مشکل دار
حمایت از دانشجویان از نظر مالی و کار، که درباره هر کدام توضیحاتی داده خواهد شد:
۱- بررسی کارنامه در هر نیمسال تحصیلی جهت میزان پیشرفت دانش آمــوزان که مــورد ارزیابی قـرار می گیرد.
۲- جهت معرفی دانش آموزان ممتاز به مراکز فرهنگی برتر نهایت تلاش را انجام می دهیم.
به گونه ای که هم اکنون چند نفر از دانش آموزان ما در مراکز آموزش های تکمیلی قلم چی از مقطع دبستان تا پایان دبیرستان ثبت نام شده اند و این مراکز نهایت همکاری را با این خیریه داشته و دارند و دانش آموزان را به صورت رایگان ثبت نام می نمایند.
۳- جهت بالا بردن کیفیّت تحصیلی دانش آموزان ، شاگردان برتر و کوشا را اگر والدین موافقت کنند به مدارس برتر استان معرفی نموده که این مدارس هم همکاری صمیمانه ای دارند.
۴- در پایان سال تحصیلی دانش آموزان برتر مشمول دریافت جایزه نقدی از طرف خیریه می گردند.
۵- دادن مشاوره و صحبت با دانش آموزانی که به دلایلی قصد ترک تحصیل دارند ویا دارای افت تحصیلی هستند.
۶- جهت حمایت از دانشجویان و تشویق آنان به پیشرفت ، از نظر اینکه دچار کمبود و مشکل مالی نباشند با گروه حامی صحبت و همفکری گردیده تا به طور منظم ماهیانه حدود ۲۳۰ هزار تومان جهت هر دانشجو حامی گرفته می شود و هر سال به نسبت داوطلب حامی بر مبلغ دریافتیها دانشجویان و سایر دانش آموزان افزوده می گردد. حداقل مقداری از هزینه های دانشگاه تأمین گردد.
۷- هم اکنون این مرکز حدود ۱۶۰ دانش آموز در مقطع ابتدایی و دبیرستان و هنرستان و نزدیک به ۳۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد که تماماً تحت پوشش این خیریه اند و حمایت می گردند. و تا کنون ۱۲۰ دانشجوی فارغ التحصیل زیر پوشش این مرکز بوده اند که بیشماری وارد بازار کار شده و تشکیل خانواده داده اند.
۸- در شهریور ماه هر سال قبل از شروع سال تحصیلی به تعداد دانش آموزان و دانشجویان لوازم التحریر و کیف پس از بسته بندی و کلاس بندی بین آنها توزیع می گردد.
اعضای کمیته فرهنگی عبارتند از :
خانم ها: لطفی زاده ، قدرت، غلامیان

کمیته تدارکات

سبد کالای ماهیانه به طور مستمر در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار می گیرد.
اعضای کمیته تدارکات عبارتند از :
خانم ها: منوری، غازی، مشهدی باقر

 

کمیته تهیه پوشاک و جهیزیه

کمیته پوشاک سالانه در دو نوبت اول مهر و عید نوروز اقدام به توزیع لباس به مددجویان انجمن می نماید.
همچنین انجمن به نو عروسان تحت پوشش علاوه بر پرداخت مبلغی به عنوان کمک جهیزیه اقلامی نیز از بین کمک های مردمی جهت جهیزیه واگذار می نماید.

اعضای کمیته عبارتند از:
خانم ها: صلح جو

کمیته حامی

انجمن مددکاری زمان (عج)  از سال ۱۳۸۶ در جهت کمک به خیرین محترمی که طالب حمایت شخصی از فرزندان مدد جوی این انجمن می باشند اقدام به تشکیل کمیته حامی نمود.
در این راستا، هر فرد خیر با پرداخت حداقل مبلغ ۰۰۰/۱۰۰ ریال حامی یکی از فرزندان تحت پوشش این انجمن شده و کارت مربوط به مشخصات مددجو را دریافت می نماید.

 • کمکهای مالی خیرین هر ماه به طور مستقیم به حسابی که مادر خانواده در اختیار انجمن قرار داده است به بانک مربوطه واریز می گردد.
 • فرزندان ذکور تا پایان تحصیلات دانشگاهی تحت پوشش قرار می گیرند و فرزندان دختر نیز تا پایان تحصیلات دانشگاهی از کمک ما بهره مند می شوند و اگر به هر دلیلی از تحصیل باز مانند تا قبل از ازدواج تا سن ۲۵ سالگی از حداقل کمک های برخوردار خواهند بود.

بدیهی است چنانچه خیری بخواهد به فرد تحت حمایت خود بیشتر کمک کند این مبلغ افزایش یافته و غیر از مبالغ فوق خیرین به مناسبتها و اعیاد گوناگون مددجویان تحت حمایت خود را بصورت نقدی و غیر نقدی کمک می نمایند که کمیته حامیان عیناً کمکهای آنان را به مددجویان می رسانند.

 • هم اکنون حدود ۱۰۰۰ یاور به ۱۶۰ فرزند تحت پوشش این انجمن یاری می رسانند که مسلماً این تعداد مرتباً در حال تغییر می باشد.

اعضای کمیته حامی عبارتند از :
خانم ها: رفیع زاده، شجاعی، غلامیان، صالحی نژاد، موسوی، جاویدفر

کمیته روابط عمومی

فعالیت این کمیته در جهت انجام کارهای اداری موسسه همچنین همکاری با رسانه های گروهی و انجام امور تبلیغاتی و برقراری ارتباط با سایر موسسات خیریه و نهادهای دولتی و غیر دولتی در سطح استان می باشد.
همچنین شرکت در همایش های مختلف در فرمانداری ، استانداری و سایر نهادها از دیگر فعالیت های این کمیته می باشد.

اعضای گروه روابط عمومی  :
خـانم هـا: قدرت، وزیری نسب، سلیمانی

کمیته فناوری اطلاعات

فعالیت های این کمیته در جهت راه اندازی سایت و درج اخبار جدید در سایت انجمن و همچنین فعالیت های کامپیوتری خصوصاً تنظیم لیست های کامپیوتری  مربوط به پرداخت حامیان و کمک هزینه های مددجویان انجمن می باشد.
اعضای کمیته فناوری اطلاعات عبارتند از:
خانم ها: وزیری، خرّمی

واحد خزانه داری

واحد خزانه داری در جهت رسیدگی به امور مالی انجمن فعالیت نموده که عبارتند از:

خانم ها: فنی مقدم

 

برای کمک به ایتام با ما تماس بگیرید

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com